Złoto z Maroko :) Olej arganowy: po co? Jak go stosować?

Cześć  :)

Za oknami coraz zimniej co niestety ma negatywny wpływ na naszą skórę, włosy i paznokcie. W naszej strefie klimatycznej nie da się tego uniknąć. Są jednak kosmetyki, które pomogą nam w walce z negatywnymi skutkami zimna, jednym z nich jest olej arganowy. Jeśli nie wiecie jak możecie go użyć, zapraszam do dalszej części postu ;)


Olej arganowy, to nic innego jak efekt tłoczenia owoców arganii. Oczywiście, nie ma co się oszukiwać. Najlepiej jeśli wybieramy 100% olejek arganowy- może to być olejek np z firmy Glyskin Care :) Oczywiście, cena często jest też wyznacznikiem jakości produktu. Olejek arganowy nie może być tani, bo aby wyprodukować litr olejku potrzeba aż 35 kg owoców!!


A do czego tak właściwie możemy go używać?
Jak widzicie, olejek ma bardzo wiele zastosowań. Jest to jeden z tych kosmetyków, który każdy powinien mieć w domu na wszelki wypadek. Pamiętajcie tylko, aby stawiać na olejki z dobrym składem, bo to on jest gwarancją tego, że olejek zadziała! Często w sklepach można znaleźć olejki "arganowe", które są pełne innych tańszych olei, a argan stanowi jedynie ułamek całości. Nie ma co wydawać na nie kasy, bo nie będziecie zadowoleni!

A może macie już za sobą pierwsze doświadczenia z olejkiem arganowym? Dajcie znać jak go stosujecie :)

Buziaki :*

Sylv

Etykiety: