Pomysł na weekend: Park Jurajski w Bałtowie DUŻO ZDJĘĆ :)

Hej :D

Dzisiaj mam dla Was zupełnie lajfstajlowy temat :D ponieważ chciałam pokazać Wam kilka migawek z wycieczki do Parku Jurajskiego w Bałtowie :) Jeśli szukacie pomysłu na spędzenie niedzieli, chodźcie zobaczyć co czeka na Was w Bałtowie :)       Bałtów, to miejscowość nie daleko Sandomierza, który pewnie znacie z Ojca Mateusza :D Ode mnie to dużo i nie dużo, 140 km. Zbieraliśmy się do wyjazdu, już od 2 lat. Jednak w listopadzie zaistniał czynnik motywujący :) Na Lubelskim spotkaniu, otrzymałam 5 darmowych biletów na większą część atrakcji. Więc 15 sierpnia spakowaliśmy siebie i sąsiadów z dziećmi w samochód i ruszyliśmy do Bałtowa :)
       Przed wyjazdem Bałtów kojarzyłam głównie z dinozaurami :) jednak po przyjeździe na miejsce okazało się, że jest tam dużo więcej atrakcji :) Jakich? Zaraz postaram się chodź kilka Wam pokazać. 

ZWIERZYNIEC GÓRNY
Pierwsze kroki zgodnie z zaleceniami Pani z kasy skierowaliśmy do żółtego autobusu :) Tak, takiego jak w szkołach w hameryce :D Autobus zabrał nas na wyższe partie kompleksu. A tam..... magiczny świat zwierząt! 
 Zwierzyniec górny jest miejscem gdzie możemy zobaczyć egzotyczne ale też rodzime zwierzaki :) Poniżej na przykład możecie zobaczyć strusia, siedzącego w gnieździe :) Poniżej macie inne zwierzaki jakie znalazły się w zwierzyńcu. Nie wszystkie udało mi się uchwycić ponieważ dzień był gorący i zwierzęta chowały się w cieniu :) każdy autobus miał swojego przewodnika, który opowiadał nam o zwierzętach i ich zwyczajach :) przejazd trwał ok. 45min. 
 ZWIERZYNIEC DOLNY
Po atrakcjach zwierzyńca górnego, udaliśmy się do zwierzyńca dolnego :) tu mają miejsce mniejsze i niejednokrotnie bardziej udomowione zwierzęta :) Poniżej widzicie daniela albinosa, dwa osiołki :D, piękną sowę! Zwierzyniec dolny zwiedzamy już pieszo, można kupić zborze i owoce do dokarmiania zwierząt :)
ROLLERCOSTER
Od zwierzyńca dolnego mamy już blisko do przejażdżki Rollercosterem :) skusiłam się oczywiście na przejazd, było mega! Chociaż przy jeździe na górę, nie odważyłam się spojrzeć w dół :D Musicie spróbować!
JURA PARK
Jednak główny punkt programu, dopiero był przed nami :) Bałtów znany jest głównie z parku dinozaurów :) Chodząc po parku mamy możliwość obserwować ewolucję w kolejnych wiekach, wiele rodzajów dinozaurów zostało idealnie odtworzonych. Robią niesamowite wrażenie nawet na starszych :) łapcie kilka migawek:


Prócz tego odwiedziliśmy również Prehistoryczne oceanarium oraz Kino :) jednak tam musicie pójść osobiście, ponieważ robią wrażenie, którego ni jak nie da się pokazać przez ekran komputera :) 

Na zwiedzanie parku poświęciliśmy czas od ok. 10 do 16 :) Aby zaliczyć wszystkie atrakcje trzeba koniecznie zarezerwować sobie cały dzień! Na miejscu są dostępne punkty z jedzeniem i deserami :) więc nie musicie się martwić o to, żeby brać coś z domu. Koniecznie musicie wziąć wygodne buty, ponieważ chodzenia jest dużo! 

Jest to naprawdę fajne miejsce, jeśli chcecie fajnie i aktywnie spędzić dzień, jeśli macie dzieci, tym bardziej im się tu spodoba :) 

Dajcie znać czy podobają Wam się wpisy tego typu :)

Sylv

Etykiety: