Stylograf: co to? Jak używać? Co nim namalujesz?

Hej ;)


dzisiaj przychodzę do Was z postem paznokciowym! Pokażę Wam sposób na bardzo fajne zdobienie paznokci stylografem. Jest to metoda prosta i bardzo efektowna.
Będziemy potrzebować:
- Stylografu: mój jest akurat z Alieexpres KILIK. Kosztował ok. 16 zł. W sumie jest to chyba jeden z najtańszych tego typu egzemplarzy. Ponieważ w polskich firmach ceny kształtują się do 40 do nawet 80 zł! W moim przy okazji w rączce schowane są końcówki do sondy, ale ich akurat nie używam. Budowa jest prosta. Jest to pióro. Wystarczy namoczyć końcówkę w tuszu i możemy brać się za malowanie. O dziwo, dobrze namoczona końcówka wystarcza na namalowanie prawie całego wzoru :)  Stylograf nie posiada też zbiorniczka! Nie szukajcie go!- będziemy potrzebować też tuszu, bo bez niego ani rusz! Mój jest z Indigo. Muszę Wam powiedzieć, że bardzo polecam!! :) kosztuje ok. 7 zł. Jest czarny jak noc, wysycha szybko, ale na tyle ze spokonie pozwala na pracę. Jest mega wydajny!A to mój wzornik treningowy. Postanowiłam pokazać Wam moje pierwsze próby, żebyście zobaczyły jak prosta jest praca stylografem! :)
ISTOTNE:
- zdobienie malujemy na gotowym kolorze, PO przetarciu warstwy dyspersyjnej.
- przed pomalowaniem topem czekamy aż nasz wzór będzie idealnie suchy!!
- aby malować cienkie linie trzeba przede wszystkim ĆWICZYĆ, na szczęście nawet zaschnięty wzór można zmyć i spórbować kolejny raz :)

Jak Wam się podobają takie zdobienia? Pracowałyście może na stylografie? Dajcie znać!

Sylv

Etykiety: ,